A világ egyik legfinomabb szemcseméretű és legtisztább réz-hidroxid-tartalmú készítménye. A réz-oxikloridnál 11-szer nagyobb levélfelület permetezhető le egységnyi termékkel, ezért a nagy lombozatot nevelő kultúrákban, főleg szőlőben ajánljuk.
TECHNOLÓGIAI AJÁNLÁSOK
Minden esetben megelőző jelleggel az előrejelzésre alapozva kell kipermetezni, és az időjárástól, fenológiai fázistól függően 7-14 naponként ismételni.
Szőlőben peronoszpóra ellen virágzás előtt a 20-25 cm-es hajtásállapotnál kell elkezdeni a kezeléseket és a fertőzés erősségétől függően 7-10 naponként ismételni.
Almatermésűekben tűzelhalás ellen 3 kg/ha adagban lemosó permetezéssel. Egyéb betegségek ellen a rézérzékenység figyelembe vételével 2-3 kg/ha. Nem rézérzékeny fázis: a lemosó permetezések ideje és a virágzást megelőző szakasz.
Zöldségfélékben, hüvelyesekben a kezeléseket a betegségek megjelenése előtt kell elkezdeni, és 5-10 naponként a fertőzés erősségétől és az időjárástól függően ismételni.
Burgonyában és cukorrépában a sorzáródástól kezdve célszerű megkezdeni a védekezést.
Csonthéjasokban: őszibarackban tafrinás betegség ellen lemosó jelleggel permetezzünk, legkésőbb rügyfakadáskor fejezzük be. A rezes kezeléseket baktériumos ágelhalás ellen lombhulláskor javasolt elvégezni.
Szilvában, meggyben, cseresznyében levéllyukacsosodás, moníliás betegség és baktériumos ágelhalások ellen a kezeléseket folyamatosan, a fertőzés alakulása szerint lehet végezni. Kajsziban a rezes permetezéseket pirosbimbós állapot után már nem javasolt folytatni.
A nem említett kultúrák (héjas gyümölcsűek, paprika, paradicsom, uborka) esetében is megelőző jelleggel védekezzünk. Házi felhasználás esetén 0,2-0,3 %-os töménységű permetlével (10 l vízhez 20-30 g Champion- WG) dolgozzunk.
KEVERHETŐSÉG
A Champion- WG jól egészíti ki a szisztémikus blokkban használt felszívódó szerek hatásspektrumát, és egyben csökkenti a rezisztencia kialakulását.
HATÁSSPEKTRUM
Baktériumos és gombabetegségek, kivéve lisztharmat.
HATÁSMECHANIZMUS
A réz II-iont a csírázó spóra veszi fel, majd a toxikus szintig halmozódva pusztítja el azt. E folyamat a spóracsírázás megelőzésére korlátozódik, tehát a növény felületén jelen kell lennie, mielőtt a spórák csírázni kezdenek.