Nincs ideje és kedve locsolni? Ápolt kertjének barátja lesz az jól átgondolt öntözőrendszere..
Milyen előnyei vannak egy jól összerakott öntözőrendszernek?
A jól beállított öntözőrendszer kisebb vízfogyasztással, optimális öntözősi idővel, gyorsabban és hatékonyabban juttatja el a vizet a növényekhez és a fűfelületre. A mai modern rendszerek már esőérzékelővel rendelkeznek, a wifi-s vezérlőnek köszönhetően bárhonnan irányíthatóak és ellenőrizhetőek.
Az öntözőrendszerek tervezése kulcsfontosságú ahhoz, hogy egy jól működő, valóban időt, pénzt és vizet megtakarító rendszert hozzunk létre.
A tervezés során figyelembe kell vennünk a terület adottságait, az azon elhelyezkedő növényeket és egyéb tárgyakat, valamint a rendelkezésre álló víznyerési lehetőségeket (kút, csatorna, víznyomás, stb.).
Cégünk vállalja családi házak kertjeinek, társasházak, valamint irodaházak közös zöldfelületeinek, sportpályák, egyéb nagyobb területek öntözőrendszereinek tervezését. A kész tervek mellé – márkafüggetlenségük miatt – javaslatot teszünk ár/értékarányban a legjobb anyagokra, így a terveinket anyagkiírásokkal együtt adjuk át ügyfeleinknek.
Öntözőrendszerek telepítése
Az öntözőrendszerek telepítése a terület kitűzésével kezdődik. A tervek alapján kijelöljük a szórófejek, a szelepdoboz, a vezérlőpanel és az esőérzékelő helyét. Ezt követően indulhat a földmunka. Amennyiben kész gyep esetén telepítjük az öntözőrendszert, érdemes gyepfelszedővel felszedni és visszateríteni vagy gyepszőnyeggel pótolni a felszedett részeket.
Nagykereskedésünkben megtalálható az öntözőrendszer telepítéséhez szükséges összes alapanyag és kiegészítő: vezérlők, esőérzékelők, idomok, szelepdobozok, kötőanyagok, szórófejek, nyomáscsökkentők, gombák, csövek, fittingek, szűrők, szivattyúk és szerszámok.
Az öntőzőrendszer téliesítése ürítőszelepekkel és kompresszoros kifújással történhet. A téliesítést évente csak egyszer kell elvégezni, a tartós fagyok beállta előtt. Ekkor sűrített levegőt előállított kompresszort csatlakoztatunk az öntözőrendszer gerinchálózatára.
A rendszert zónánként tudjuk vízteleníteni. Amikor az adott zóna szórófején már csak levegő jön ki, akkor lezárjuk a zónát, és lépünk a következőre.
Figyeljünk arra, hogy a kompresszoron a nyomás ne menjen 4 bar fölé, mert az károsíthatja a szórófejeket.
Tavasszal, általában áprilisban megtörténhet a rendszer újraindítása.