Az almatermésű (alma, körte, birs, naspolya) kultúrákban, valamint a bor- és csemegeszőlőben történő védekezés során az előrejelzés és téli tojásszámlálás alapján ajánlott, elsősorban a takácsatkák áttelelő tojásai ellen. A tojáskelés időszakához közelebbi időpontban célszerű permetezni. A vegetációban végzett permetezéskor ajánlott a mozgó alakokat ölő kombinációs partnerrel együtt alkalmazni a készítményt. A permetlé mennyiségét a kertművelési módtól, a lombkorona sűrűségétől és az alkalmazott géptípustól függően kell meghatározni (500-1700 l/ha). Az almatermésűek esetében a kezelés ideje virágrügy-duzzadás és érés kezdete közötti időszak (BBCH 51- BBCH 81).
A szabadföldi apróuborka védekezését a takácsatkák tömeges tojásrakásakor kell végrehajtani, évente maximálisan kétszer. A második kezeléskor lehet elegendő csak az új fejlődésű növényi részek permetezése, amit előzetes atkavizsgálattal kell meghatározni. A kezelés időszaka a négyleveles állapottól a teljes érésig terjed (BBCH 14 - BBCH 89).
Hajtatott kígyóuborkában, tökben, sütőtökben, görög- és sárgadinnyében egy termesztési ciklus alatt célszerű a takácsatkák tömeges tojásrakásakor védekezni. A kezelés ideje a négyleveles állapottól a teljes érésig terjed (BBCH 14 - BBCH 89).
Hajtatott paprikában, paradicsomban és tojásgyümölcsben egy termesztési ciklus alatt egy alkalommal javasolt a takácsatkák tömeges tojásrakásakor védekezni. A kezelés időszaka a négyleveles állapottól a teljes érésig terjed (BBCH 14 - BBCH 89).
Bogyós gyümölcsű kultúrákban (málna, szeder, köszméte, ribiszke, josta, fekete bodza, gyepűrózsa) a permetezést a betakarítás után kell elvégezni. A kezelés időszaka a betakarítás utáni időszak (BBCH 90).
A szamócában a szer egy vegetációs időszak alatt egyszer alkalmazható, a takácsatkák tömeges tojásrakásakor. A kezelés időszaka a négyleveles állapottól a betakarítás utáni időszakig terjed (BBCH 14 - BBCH 90).
Komlóban a védekezést a takácsatkák tömeges tojásrakásakor kell végrehajtani. A kezelés időszaka a levélrügy-duzzadás és a virágzat kifejlődése közötti időszak (BBCH 01 - BBCH 59).
Dísznövények esetében a védekezést a takácsatkák felszaporodásának kezdetén célszerű elvégezni, és nincs korlátozás a kezelés időszakát illetően.
Díszfákon, díszcserjéken, valamint közterületi díszfákon és díszcserjéken a védekezést a piros gyümölcsfa-takácsatka ellen a lárvakelés előtt kell elvégezni, különösen akkor, ha a téli tojások mortalitása alacsony, és a vesszők, gallyak 30%-a életképes tojással fertőzött. Erős tavaszi kártétel esetén célszerű a mozgó alakok ellen engedélyezett atkaölőszerrel kombinációban alkalmazni. Közönséges takácsatka és egyéb takácsatka-fajok ellen a tömeges tojásrakás időszakában célszerű a védekezést végrehajt