Mivel még csak most érkezünk meg az igazi zimankós, csípős hideg időhöz, érdemes felkészíteni éléskamránkat gyógynövényekkel, hogy szervezetünket természetes, jótékony hatású növényekkel támogathassuk télen is.
Állítsuk össze saját gyógynövény-készletünket! Hogyan? Ebben segítünk most!
Miben segít egy saját gyógynövény-készlet?
Akkor tökéletesen megfelelő, ha azt érezzük, hogy “bújkál bennünk valami”- fáj a torkunk vagy köhögni kezdünk -, akkor ne kelljen rögtön a gyógyszerekhez, antibiotikumokhoz nyúlni, hanem természetes megoldásokkal támogathatjuk szervezetünket a gyógyulásban.
Frissen?
Bizony! Ma már több alternatívája van az egész évben karnyújtásnyira lévő benti okoskerteknek, amikkel élvezhetjük a friss fűszer- és gyógynövények adta lehetőségeket.
Tipp: Válasszunk ehhez Smart Kitchen - Okos konyha összeállításokat, amik gondozásmentesen biztosítják a folyamatosan friss növényeket a konyhába.
Ráadásul nemcsak otthonunk különleges díszítőelemei lehetnek, hanem kompakt kialakításuknak köszönhetően nem foglalnak el több helyet, mint amennyire a növényeknek szükségük van, így praktikus és helytakarékos is ez a megoldás.
A 7 leghasznosabb otthon termeszthető gyógynövény
Kisebb egészségügyi problémák esetén mi magunk is sokat segíthetünk szervezetünknek a gyógyulásban, hogy ne kelljen rögtön orvoshoz menni vagy erős gyógyszereket beszedni. Nézzük, hogy mely az a hét gyógynövény, ami tökéletesen megél az ablakpárkányban egy cserépben:
1. Citromfű
Izzasztó hatása miatt segíthet a megfázás kezelésében, hiszen méregtelenít, meggyorsítva ezzel a gyógyulást.
2. Levendula
Ha levertek, szomorkás hangulatúak lennénk az őszi borongós időtől, akkor igyunk egy csésze levendulavirágteát, ami segít az alvásban, a megnyugvásban, ellazít egy nehéz nap után.
3. Zsálya
Ha valamilyen száj vagy garat problémát észlelünk, akkor bevethetjük a zsályát gargalizálóként. Ehhez forrázzuk le a leveleket, mintha teát készítenénk, gyulladáscsökkentő hatását hamar észrevehetjük.
4. Bazsalikom
Kevesen tudják, de a bazsalikom enyhítheti fejfájásunkat, ehhez néhány aromás levelet nyomjunk össze és dörzsöljük be vele halántékunkat.
5. Kakukkfű
Hatékony fertőtlenítő és antioxidáns, torokfájás ellen fogyasszunk a levelekből főzött teát.
6. Petrezselyem
Serkentő hatással van az immunrendszerünkre, bátran fogyasszuk nyersen, összeaprítva. Jó tulajdonsága még, hogy elveszi a kellemetlen aromájú ételek után a rossz szájszagot, ha fokhagymásat, halasat ettünk, akkor rágcsáljunk el néhány petrezselyemlevelet.
7. Menta
Ha nehéz ételek után gyomorbántalmak kínoznak vagy esetleg émelygünk, nincs egyensúlyban a gyomrunk, akkor igyunk mentalevelekből készült teát, ez segíteni fog! Emellett nagyon jól alkalmazható orrdugulás enyhítésére, inhalálásra, ehhez egy fazék forró vízbe tegyünk néhány mentalevelet, majd hajoljunk fölé egy törülközővel.
A ráadás pedig, hogy a felsorolt növények többségét a konyhában fűszerként is használhatjuk!